Blog > Komentarze do wpisu
Mistrz Shidokan

Mistrz Shidokan

Praca dyplomowa prezentuje postać „ Mistrza Shidokan”. Seria czarno-białych grafik wykonana została w technice sitodruku w konwencji nawiązującej do technik stosowanych przez trójmiejskich aktywistów a także artystów zaangażowanych w ruch zinowy. Praca dyplomowa jest instalacją graficzną: umieszczonym na ścianach grafikom towarzyszy naturalnych rozmiarów stand , przedstawiający „Mistrza Shidokan”,  a także dźwięk wydobywający się z głośników zawierający nagrane wypowiedzi „ Mistrza” stanowiące tło dla całej kompozycji.

„ Mistrz  Shidokan” to wyjęte z kontekstu wypowiedzi osoby będącej bohaterem prac umieszczone w sąsiedztwie ilustracji  przedstawiających „ Mistrza” w różnych sytuacjach (sytuacje owe nie są wyreżyserowane, ale stanowią dokumentację rzeczywistości).

Prace maja stanowić swoistą „ promocję” postaci, jednak w opozycji do konwencji i metod stosowanych  przez reklamę. Zarówno forma  ilustracji , napisów jak i same wypowiedzi nie mają na celu przekłamania rzeczywistości, a wręcz przeciwnie- mają ją demaskować.

Instalacja umieszczona w zamkniętej przestrzeni ma budować wrażenie świątyni, w której postacią centralną jest właśnie „Mistrz” (niczym w opozycji do świątyń konsumpcji).

poniedziałek, 28 września 2009, kreuzberg

Polecane wpisy